oktatás és képzés: doktori fokozat

fizetés: medián—$97,320 évente

foglalkoztatási kilátások: tisztességes

a munka meghatározása és jellege

a csillagászokat néha Asztrofizikusoknak nevezik. A fizika és a matematika törvényeit használják, hogy megismerjék az anyag és az energia természetét az egész univerzumban, amely magában foglalja a napot, a holdat, a bolygókat, a csillagokat és a galaxisokat. Ezenkívül a csillagászok tudásukat a navigáció, az űrrepülés és a műholdas kommunikáció problémáinak megoldására használják. Fejlesztik a csillagászati adatok megfigyeléséhez és gyűjtéséhez szükséges eszközöket és technikákat is.

sok csillagász dolgozik főiskolákon és egyetemeken, ahol kutatásokat végeznek és csillagászatot tanítanak. Néhányan obszervatóriumokban, planetáriumokban és múzeumokban dolgoznak, ahol segítenek megmagyarázni a világegyetemről ismert dolgokat a nyilvánosság számára. Másokat kormányzati szervek alkalmaznak, például az Egyesült Államok haditengerészeti Obszervatóriuma vagy a nemzeti Aeronautikai és űrhivatal (NASA). Néhány munka vállalatok a repülőgépipar.

egyes csillagászok elsősorban nagy mennyiségű adatot gyűjtenek és elemeznek az obszervatóriumokból és műholdakról. Általában évente csak néhány hetet töltenek teleszkópokkal történő megfigyelésekkel. Sok éven át a műholdak és más űralapú eszközök jelentősen kibővítették a csillagászok megfigyelésének körét. A közelmúltban az új számítógépes és teleszkópos technológiák a földi megfigyelési technikák újjáéledéséhez vezetnek.

a csillagászoknak először el kell dönteniük, hogy mely objektumokat figyeljék meg, és milyen módszereket és berendezéseket használjanak. Bemehetnek egy obszervatóriumba egy ütemezett időpontban, és elkészíthetik és rögzíthetik megfigyeléseiket, vagy asszisztensekkel gyűjthetik össze az adatokat. A csillagászok ezután elemzik ezeket a megfigyeléseket, numerikus formába helyezik őket, és ha lehetséges, megmagyarázzák azokat a meglévő hipotézisek vagy elméletek felhasználásával.

más csillagászok idejük nagy részét új hipotézisek, elméletek vagy matematikai modellek kidolgozásával töltik. Gyakran használnak számítógépeket, hogy segítsenek nekik elvégezni a térrel kapcsolatos összetett hipotézisek kidolgozásához szükséges sok számítást. Az ilyen hipotézisek segíthetnek megmagyarázni más csillagászok megfigyeléseit.

a csillagászok gyakran szakosodnak egy területre, például a napra, a naprendszerre, vagy eszközök és technikák fejlesztésére. A legújabb felfedezéseik közé tartoznak a kvazárok, a pulzárok, a fekete lyukak és más titokzatos jelenségek az űr távoli területein.

a csillagászok felfedezései és elméletei számos hasznos módon működtek. Például javították az időjárás-előrejelzést, az időmérést, valamint a légi és tengeri navigációt. A csillagászati tanulmányok fontos szerepet játszottak az atomelmélet fejlődésében és az űrkutatásban.

a washingtoni haditengerészeti Obszervatórium csillagásza beállítja a távcsövet. A csillagászokat néha asztrofizikusoknak hívják. (^Márta Tabor / Munka Képek Fényképek. Engedélyével reprodukálva.)

Oktatási és képzési követelmények

van néhány nyílás asszisztensként vagy technikusként a csillagászatban azok számára, akik fizika vagy csillagászat alapképzéssel rendelkeznek. Több lehetőség kínálkozik azok számára, akik csillagászat vagy kapcsolódó terület, például fizika vagy matematika mesterképzéssel rendelkeznek. Csillagásznak lenni általában csillagászati doktori fokozatra vagy szorosan kapcsolódó területre, például asztrofizikára van szükség. Körülbelül négy évig tart a főiskolai diploma megszerzése, és további négy év teljes munkaidős tanulmány a doktori fokozat megszerzéséhez. A csillagászok karrierjük során is időt töltenek tanulással, hogy lépést tartsanak a területükön elért új felfedezésekkel.

Álláskeresés

az Egyetem csillagászati Tanszéke tanácsot és információt nyújt Önnek az álláskereséssel kapcsolatban. Közvetlenül a főiskolákra és egyetemekre, nemzeti kutatóközpontokra, múzeumokra és planetáriumokra, valamint más olyan helyekre kell jelentkeznie, amelyek hagyományosan csillagászokat alkalmaznak. Ezen munkák nagy részét szakmai folyóiratokban hirdetik meg. Azt is meg kell fontolnia, hogy olyan helyekre pályázzon, ahol hagyományosan nem foglalkoztattak csillagászokat. Például egy kétéves főiskola vagy középiskola felvehet téged, különösen, ha lelkesedést mutat a tanítás iránt, és készen áll arra, hogy a csillagászat mellett más tantárgyakat is tanítson. Ezen tanári munkák némelyikéhez előfordulhat, hogy annak az államnak kell igazolnia, amelyben tanít. Lehet, hogy más nem hagyományos munkákat is találhat az iparban, a kiadói vagy a tudományos kutatásban. Az ilyen típusú munkák megtalálásához először sok keresést kell végeznie a munkáltatók igényeinek meghatározása érdekében.

előmeneteli lehetőségek és foglalkoztatási kilátások

a doktori fokozattal rendelkező csillagászok előreléphetnek a kutatás és az oktatás magas szintű pozícióiban. Sok csillagász úgy véli, hogy a speciális területük szakértőjeként való elismerés a haladás legjobb formája. Ezt az elismerést általában csak akkor kapják meg, ha éveket töltenek kutatási problémákkal, és munkájuk eredményeit tudományos folyóiratokban teszik közzé. A csak főiskolai végzettséggel rendelkező csillagászok csak korlátozott lehetőséget találnak a csillagászat előrehaladására. A doktori fokozat vagy egy kapcsolódó területre való áttérés, például mérnöki vagy középiskolai oktatás, biztosítja a legjobb lehetőségeket az előrelépéshez.

a csillagászok foglalkoztatása várhatóan lassabban növekszik, mint az összes foglalkozás átlaga 2014-ig. Bár a csillagászati kutatások állami finanszírozása várhatóan növekedni fog 2004-től 2014-ig, a finanszírozás továbbra is korlátozott lesz. Ez a korlátozott finanszírozás versenyt eredményez az alapkutatási munkahelyekért. A legtöbb állásajánlat a nyugdíjba vonuló munkavállalóktól származik.

munkakörülmények

sok csillagász jól felszerelt irodákban, laboratóriumokban, osztálytermekben és obszervatóriumokban dolgozik olyan tudóstársakkal és diákokkal, akik azonos érdeklődési körökkel és célokkal rendelkeznek. Mások a nagyközönséggel dolgoznak, akiknek megpróbálják közvetíteni a csillagászat iránti érdeklődésüket és lelkesedésüket. A csillagászoknak néha távoli megfigyelési helyekre kell utazniuk, és gyakran éjszaka kell dolgozniuk. A legtöbb csillagász munkáját izgalmasnak és személyesen jutalmazónak találja az általa kínált kihívások miatt. Általában hosszú órákat szentelnek kutatásaiknak és a tanulmányoknak, amelyek szükségesek ahhoz, hogy lépést tartsanak a területük új fejleményeivel. Türelmesnek és körültekintőnek kell lenniük, akik hónapokig vagy akár évekig is dolgozhatnak egy kutatási probléma részletein. Képesnek kell lenniük arra is, hogy eredményeiket másokkal közöljék.

keresetek és juttatások

a fizetések az oktatás, a tapasztalat és a munkáltató típusától függően változnak. A csillagászok medián éves fizetése 97 320 dollár volt 2004-ben. Az ellátások általában fizetett szabadságokat és vakációkat, egészségbiztosítást és nyugdíjprogramokat tartalmaznak.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.